Padomi logu kopšanā.

Pēc pārdomu ilgā ceļa, atbilstošo logu un kompānijas izvēles, projektēšanas procesa, celtniecības un montāžas darbiem, jūs beidzot varat būt gandarīts par paveikto darbu. Stikli laistās un vēlme ik brīdi pieskarties logiem un palodzēm nav apturama, gribas sajust vēl un vēl dabīgo koka siltumu, virsmu gludumu un vēlreiz pārliecināties cik precīzi strādā visi mehānismi. Gribas priecāties par to, cik vien ilgi iespējams, protams, tas ir atkarīgs no materiālu kvalitātes un ražotāja meistarības. Bet, ne mazāk svarīgu lomu spēlē logu uzturēšana tīrībā un tas nevar ierobežoties tikai ar sezonālu stiklu mazgāšanu.

Koka logi.

Koka logus ir nepieciešams kopt un tīrīt regulāri. Ļoti svarīgi pārbaudīt koksnes pārklājuma stāvokli, vismaz reizi sešos mēnešos. Netīrumu noņemšanai no koka rāmju virsmas labāk izmantot speciāli izstrādātos, oriģinālos tīrīšanas līdzekļus, speciāli izstrādātus koka logu aizsardzībai. Tādi tīrīšanas līdzekļi pasargā un atsvaidzina pārklājumu, saglabājot tā elastīgumu. Ja pa rokai tāda līdzekļa nav, kā viens no variantiem var būt mēbeļu kopšanas līdzeklis, ja arī tāda nav, var izmantot vieglu ziepjūdeņu šķīdumu.
Lai pasargāt koka detaļu pārklājuma virsmu no bojājuma nekad nelietojiet skābi saturošus, abrazīvus mazgāšanas līdzekļus un šķīdinātājus.
Neskatoties uz to, ka lai pasargātu koksni no apkārtējās vides iedarbības tiek pielietoti mūsdienīgi pārklājumi, tomēr laiku pa laikam ir nepieciešams pārbaudīt un ir nepieciešams atjaunot. Visbiežāk ir apdraudēti logi, kuri atrodas ēkas dienvidu pusē, tiem ir vairāk jāpievērš uzmanības un rūpīgāk jākopj.

Koka alumīnija logi.

Koka alumīnija logi sastāv no vairākiem materiāliem, tāpēc kopjot tos ir jāņem vērā katru no tiem ievērojot tā īpatnības. Koks, alumīnijs un stikls katram no tiem pielieto dažādus kopšanas līdzekļus.
Alumīnijam nav nepieciešama dārga un sarežģīta apkope. Lai apkoptu loga alumīnija detaļas ir speciāli līdzekļi, kuri palīdz ne tikai attīrīt virsmas no netīrumiem, bet arī atjaunot virsmas atgriežot tām sākotnējo izskatu. Pieejami mūsdienīgi kopšanas līdzekļi, kuri paredzēti krāsotām metāla virsmām ar konservējošām un ūdens atgrūdošām īpašībām.
Gadījumos ja uz alumīnija virsmas rodas nelieli mehāniski bojājumi var izmantot korektoru, ja bojājumi ir nopietnāki tad var izmantot alumīnija sveķus. Gadījumos kad bojājums ir tik liels un nav iespējams tikt galā saviem spēkiem, izmantojiet speciālista palīdzību.
Koka alumīnija loga koka detaļas ir labi aizsargātas no apkārtējās vides ietekmes ar alumīnija profilu un no ārpuses vairs nav nepieciešama tik rūpīga kontrole. Iekšpusē logu koka detaļas kopjamas tik pat viegli kā koka logi.
Rūpējoties par logu neaizmirstiet par to, ka logam ir blīvgumijas un furnitūra!

Vērtnes blīvgumijas apkope.

Izgatavota no mūsdienīga materiāla blīvgumija kalpo ļoti ilgi, bet, tomēr tas nenozīmē to, kad viņas izturību vajadzētu pārbaudīt. Mēģinājumi atbrīvot blīvgumiju no netīrumiem mehāniskā veidā vai ar abrazīvo materiālu palīdzību neizbēgami sabojās to. Tāpēc, kopjot blīvgumijas lietojiet speciālos silikona eļļas saturošus līdzekļus, viņi ne tikai attīrīs blīvgumiju, bet arī saglabās tai elastīgumu un ūdens atgrūdošas īpašības. Ja tādi līdzekļi nav pa rokai, var izmantot vienkāršu ziepju ūdeņi. Mazgājot logus cenšaties lai uz blīvgumiju netrāpītu koncentrēti mazgāšanas līdzekļi, eļļas, organiskie vai ķīmiskie šķīdinātāji.
Pēc logu kopšanas blīvgumijai ir jābūt sausai!

Furnitūras kopšana.

No kvalitatīvas furnitūras ir atkarīgs cik viegli un nevainojami strādās jūsu loga vērtne. Un tomēr, pat vislabākās eņģes un mehānismi ir nepieciešams apkopt, to var apvienot ar logu mazgāšanu. Divreiz gadā jāveic pārbaudi, ja nepieciešams atbrīvot no netīrumiem un saeļļot kustīgās furnitūras detaļas. Vietās uz furnitūras kur ir speciāla norāde ir jāeļļo obligāti vismaz reizi gadā. Ieteicams izmantot speciālos līdzekļus, kuri ir paredzēti tieši slēdzenēm. Liekās eļļas paliekas noslaucīt. Putekļu un netīrumu uzkrājumus uz furnitūras nav ieteicams tīrīt ar agresīviem savienojumiem un šķīdinātājiem.

Ūdens novadu kanālu tīrīšana.

Koka un koka alumīnija logiem ir kanāli ūdens un kondensāta novadīšanai uz ārpusi. Reizi gadā ir jāpārbauda vai tajos nav sakrājušies netīrumi. Ar jebkuru nemetālisku priekšmetu (kaprona birste) tie ir jāatbrīvo no netīrumiem.

Palodžu kopšana.

Sakarā ar to, ka palodze ir loga konstrukcijas neatņemamā daļa, to kopšanas ieteikumus vajadzētu atzīmēt. Līdzekļu izvēle ir atkarīga no palodzes materiāla. Palodzes, kuras ir uzbūvētas no dabīgā vai mākslīgā akmens ir vis vieglāk kopjamas. Tās praktiski var tīrīt ar jebkuru skābi nesaturošu līdzekli.
Koka palodzes ir smukas, mājīgākas, kā protams jebkura koka virsma mājās, vai tās ir mēbeles, vai grīda, bet tām ir nepieciešama rūpīga attieksme un apkope. Lai pasargātu palodzes no bojājuma ir jāseko tām, lai tās nebūtu ilglaicīgi ūdens ietekmē. Uzmanīgi uz koka palodzēm ir jāglabā priekšmeti un puķes.

kopsana 1