Stiklojums

Dzidrinātais stikls

(Ultra clear, Optiwhite; Weißglas; dzidrinātais; low iron)Weissglas
Dzidrinātais stikls – viens no caurspīdīgākiem stikliem, bez citu krāsu piejaukumiem. Atšķirībā no vienkāršā float stikla ar zaļganu toni - dzidrināts stikls, pateicoties ļoti mazam dzelzs oksīda saturam ir maksimāli caurspīdīgs, griezuma vietā tas ir bez jebkādu toņu piejaukuma. Stikls tiek izgatavotas, ievērojot stingrās prasības izejvielu kvalitātei un ražošanas procesam. Tā tiek panākts visaugstākais gaismas caurlaidības koeficients - 91%, stikla biezumā no 3 līdz 10 mm. Rezultātā tiek panākta gaismas un siltuma enerģijas ekonomija un visaugstākā optiskā caurredzamība.

 

Climatop lv 1

 

Jaunas stikla paketes ar dzidrinātu stiklu CLIMAPLUS XN un CLIMATOP XN – logiem ar paaugstinātām energoefektivitātes prasībām, tagad ir iekļautas Dopfner logu pamat komplektācijā.

  • Visaugstākā optiskā caurredzamība.   
  • Dabiskais krāsu balanss.
  • Vairāk saules gaismas Jūsu mājoklī.
  • Gaismas un siltuma enerģijas ekonomija.
Aizvien pieaugošās būvmateriālu siltuma izolācijas prasības, veicina jaunu materiālu izgudrošanu un jaunu tehnoloģiju ieviešanu. Mūsdienu logu ražošanā milzīga uzmanība tiek veltīta konstrukciju stiklojumam. No 2012. gada visiem rūpnīcas logiem bāzes komplektācijā tiek izmantota SWISSPACER stiklu starplika.

Ir divi veidi stikla paketes starplikas:

SWISSPACER un SWISSPACER V

Stiklu starplika tiek ražota no kompozīta materiāla ar ļoti plānu nerūsējošā tērauda foliju. Šī tehnoloģija ļāva strauji samazināt materiāla siltuma vadāmības rādītājus un uzlabot stikla starplikas hermētiskumu. Rezultātā stikla paketes siltuma izolācijas rādītāji strauji uzlabojās. Materiāls nav toksisks un ir noturīgs pret ultravioletā starojuma.

IFT Rosenheim Eiropas vadošā logu tehnoloģiju institūta laboratorijā bija veikti SWISSPACER V starplikas izmēģinājumi. SWISSPACER V stiklu starplika salīdzinājumā ar citu kompāniju produktiem uzrādīja visaugstākos PSI rādītājus.

Izmantojot SWISSPACER V starpliku stikla paketes (U-vērtība) var būt uzlabota līdz pat 20%. SWISSPACER un SWISSPACER V logu energoefektivitātes reitinga shēmā Window Energy Rating Scheme šobrīd ir līdera pozīcijā.

Daži argumenti par labu SWISSPACER:

Nepieļauj „aukstuma tilta’’ veidošanos un samazina kondensāta veidošanos.

Samazina siltuma zudumus caur stikla paketi līdz ar to, samazina izdevumus siltuma ražošanai līdz 5%.

Estētiski un glīti izskatās, matēta virsma neatstaro gaismu, starplika melnā krāsā absorbē gaismu un veido viena stikla ilūziju.