Bīdāmas sistēmas

Mūsdienu arhitektūrā un dizainā aiz vien biežāk izmanto bīdāmas vērtnes dažādu nolūku dēļ, viens no tiem ir ergonomika. Bīdāmo vērtņu priekšrocība ir atbrīvot maksimāli lielu aili vienlaicīgi neskarot interjeru un eksterjeru. Šodien ir pieejamas dažādas vērtņu vēršanas (bīdīšanas) shēmas ar vairākām vērtnēm un virzienu maiņām. Visus trīs bīdāmo vērtņu veidus ražo koka un koka-alumīnija sistēmās.

Bīdāmas durvis

Paceļami-bīdāma vērtne – mehānisms ar maksimālām tehniskām iespējām (augstums līdz 3,0m, platums līdz 12,0m, biezums 68, 78 un 88mm), viegli un saprotami veras, zemais slieksnis ļauj viegli šķērsot telpas robežu. Vērtnes bloķēšana ventilācijas režīmā. Vairākas vērtņu vēršanas kombinācijas, ļauj precīzi vedot ēkas un telpas funkcionālo un estētisko nozīmi.

Bīdāmas durvis

Paralēli-bīdāma vērtne - maksimāla siltuma izolācija, vērtnes atgāšanas iespēja. Jauna furnitūra novērš kļūdainu vērtnes atvēršanu. Ļoti labs risinājums mazo telpu iekārtošanā. Bieži izmanto kā logu, tur kur nav iespējams atvērt vērtni.

FST

Salokāmi-bīdāmas vērtnes - bīdīšanas virzienā vērtnes veras un salokas uz iekšpusi, pieejams zemais alumīnija slieksnis. Neapstrīdama priekšrocība - pilnībā atbrīvo aili, nav jāveido papildus vitrīnas.